هزینه تولید آیفون 10 فقط 357.5 دلار
هزینه تولید آیفون ۱۰ فقط ۳۵۷٫۵ دلار
آبان ۱۷, ۱۳۹۶
10 عامل مهم برای انتخاب یک هاست وب
۱۰ عامل مهم برای انتخاب یک هاست وب
آبان ۲۷, ۱۳۹۶

۴ روش انگیزه دادن به روحیه تیم خود

4 روش انگیزه دادن به روحیه تیم خود

4 روش انگیزه دادن به روحیه تیم خود

۴ روش انگیزه دادن به روحیه تیم خود

 

وقتی سبک مدیریتی خود را تنظیم می‌کنید، مراقب باشید از این عادت‌های  قدرتمند غافل نمانید: روی این مسئله تمرکز کنید که چقدر به آدم‌های اطرافتان انرژی می‌‌دهید.

گرچه ممکن است به انرژی به عنوان چیزی نگاه کنید که کارمندان یا آن را دارند یا ندارند ( شاید به این دلیل که نتوانسته‌اند شب قبل خوب بخوابند)، واقعیت امر این است که نقش شما به عنوان یک رهبر، در انگیزه دادن روازنه به اعضای تیم‌تان یک نقش کلیدی و مهم است. درحقیقت، محققان در دانشگاه میشیگان از عبارت ” انرژی ارتباطی” برای توصیف این ایده استفاده می‌کنند. این که انرژی ما فقط یک عملکرد از رفتارهای ما ( مثل خوابیدن، تغذیه کردن یا ورزش کردن) نیست، بله می‌تواند نتیجه تعامل با دیگران باشد. در یک مطالعه، محققان دریافتند افرادی که تحت نظر رهبرانی کار می‌کنند که “انرژی‌دهندگان ارتباطی” هستند، برای سخت کار کردن و تمرکز روی کارهایشان، انگیزه بیشتر دارند. آن‌ها‌ همچنین گزارش کردند که لذت بیشتری را در کار خود تجربه کرده‌اند. و این منجر به افزایش عملکرد کارمندان می‌شود.

بنابراین، چگونه می‌توانید رهبری باشید که به دیگران انگیزه می‌دهد؟

۱- نگرش مثبت از خود نشان دهید

تحقیقات فراوانی وجود دارند که مزایای داشتن نگرش مثبت در رهبران تاثیرگذار را نشان می‌‌‌‌دهند. شما احتمالاً نیاز به علم ندارید که به شما بگوید منطقی است که فرد خوش‌بین، بسیار هیجان‌انگیزتر از افرادی که همیشه شکایت دارند، رفتار می‌کند. بنابراین، دائم تلاش کنید تا حمایت‌کننده، مهربان و خوش‌بین باشید.

برای مثال، وقتی با کارمندان زیرمجموعه خودتان موافق نیستید، ایده آن‌ها را سرکوب نکنید، درعوض، به ایده آنان احترام بگذارید و سعی کنید جنبه‌های مشترک را پیدا کنید. وقتی مشکلات به وجود می‌آیند، به جای آن که از تمام کارهایی که نمی‌توانید انجام دهید، بترسید؛ روی کارهایی که از پس آن‌ها برمی‌آیید، تمرکز کنید. سعی کنید درهر کاری که می‌کنید، مثبت باشید؛ این روحیه “من می‌توانم” شما می‌تواند مسری باشد.

۳- شورواشتیاق خود را با تیم خود به اشتراک بگذارید

آیا تا کنون رئیسی داشته‌اید که بدون آن که به کاری علاقه داشته باشد یا به آن اهمیت بدهد، دست به انجام آن بزند؟ وقتی رهبر شما به خاطر نقشی که دارد هیچ شور و اشتیاقی از خود نشان نمی‌دهد و به اصطلاح حرص و جوش نمی‌خورد، خلاق بودن و ثمربخش بودن کار دشواری خواهد بود. محققین در مطالعات خود دریافتند رهبرانی که به کار خود علاقه دارند، بیشتر به اطرافیان خود انرژی و انگیزه می‌دهند. پس با چیزهایی در ارتباط باشید که شغل شما را برایتان معنادار می‌کنند. سپس، با به اشتراک گذاشتن اهداف شخصی خودتان و پروژه‌هایی که مشتاقید روی آن‌ها کار کنید، این شور و هیجان را با کارمندان خود تقسیم کنید. هر چه در مورد اقداماتی که قرار است انجام دهید، شفافتر عمل کنید و علت انجام هر کاری را بیان نمایید، افراد بیشتری متقاعد و مشتاق می‌شوند که درگیر کار شوند.

۴- یادگیری را جزو الویت‌های خود قرار دهید

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که رهبران فعال و پرانرژی، محیط‌هایی را به وجود می‌آورند که هوش هیجانی را تحریک می‌کنند. این یعنی دانش و تجربه خود را با تیم خود به اشتراک بگذارید و ظرفیت یادگیری از دیگران و دریافت بازخوردها را داشته باشید. یعنی گفتگوهای باز و خلاقیت داشته باشید و مفروضات را به بحث بنشینید. تیمی که در گفت و شنودهای  پی در پی و صادقانه شرکت می‌کنند، به احتمال زیاد راه حل‌های بهتر و با کیفیت‌تری را برای حل مشکلات ارائه می‌دهند، چون خودشان هم در این مورد ذینفع هستند.

در نهایت این که به خاطر بسپارید که آدم‌ها با هم فرق می‌کنند، و چیزی که ممکن است به یک کارمند انگیزه بدهد ضرورتاً در مورد فرد دیگر این گونه نیست. بنابراین، وقتی سعی دارید بفهمید که چه چیزهایی می‌توانند به افراد تیم‌تان انگیزه و انرژی بدهند، یکی از بهترین روش‌ها این است که از آن‌ بپرسید. با این کار شما روی ابزارهایی سرمایه‌گذاری می‌کنید که آن‌ها‌ برای موفقیت لازم دارند، در این صورت به عنوان یک رهبر فعال و تاثیرگذار کار خود را به خوبی انجام داده‌اید.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *