محافظت بیشتر از دارایی دیجیتال ، با طرح جدیدگوگل
محافظت بیشتر از دارایی دیجیتال ، با طرح جدیدگوگل
مهر ۲۰, ۱۳۹۶
10 موج برتر فناوری در سال 2018
۱۰ موج برتر فناوری در سال ۲۰۱۸
مهر ۲۴, ۱۳۹۶

۱۵ زبان محبوب برنامه نویسی از نگاه گیت هاب

15 زبان محبوب برنامه نویسی از نگاه گیت هاب

15 زبان محبوب برنامه نویسی از نگاه گیت هاب

۱۵ زبان محبوب برنامه نویسی از نگاه گیت هاب

 

اگر یک برنامه‌نویس هستید، بهتر است بدانید که یادگیری یک زبان جدید برنامه‌نویسی به شما کمک می‌کند تا موقعیت‌های کاری خود را بسط داده و پروژه‌های کاری بیشتری را به دست آورید، البته به شرطی که زبان برنامه‌نویسی درستی را انتخاب کرده باشید. در جهان امروز، کدنویسی به یکی از ملزومات مهم زندگی مردم حتا آن‌هایی که تخصص‌شان برنامه‌نویسی نیست تبدیل شده است. اگر یک فرد تازه‌کار هستید، بهتر است کار را با یک زبان برنامه‌نویسی ساده و مفید آغاز کنید.

در این راه می‌توانید از سایت‌هایی همچون گیت‌هاب یا استک‌اورفلو نیز کمک بگیرید. امسال گیت‌هاب ده ساله شد. در طول این سال‌ها گیت‌هاب به اصلی‌ترین مخزن مورد علاقه برنامه‌نویسان تبدیل شد. مخزنی که نه تنها طراحان سراسر جهان کدهای خود را روی این سایت به اشتراک قرار می‌دهد، بلکه زمینه‌ساز ظهور بزرگ‌ترین محصولات نرم‌افزاری شده است که بعضی از آن‌ها چهره جهان ما را تغییر دادند. تا به این لحظه سایت گیت‌هاب بیش از ۱٫۵ میلیارد بازدید داشته است. گیت‌هاب در کنفرانس سالانه خود گزارشی در این ارتباط و همچنین زبان‌های برنامه‌نویسی که از سوی طراحان به گرفته می‌شود را منتشر کرد.

در این گزارش گیت‌هاب به ۳۳۷ زبان برنامه‌نویسی منحصر به فردی اشاره کرده است که پروژه‌های ساخته شده با آن‌ها روی مخازن این سایت قرار گرفته‌اند. ما در این مقاله به معرفی برجسته‌ترین زبان‌هایی می‌پردازیم که طراحان سراسر جهان کدهای خود را با این زبان‌ها نوشته‌اند و روی گیت‌هاب قرار داده‌اند.

۱۵ زبان برنامه‌نویسی طراز اول از نگاه گیت‌هاب

بسیاری از شما ممکن است از این موضوع متعجب شوید که چرا زبان‌هایی همچون CSS که در اصل یک زبان برنامه‌نویسی به شمار نمی‌روند در این فهرست قرار گرفته‌اند. این مقاله بر اساس گزارش Octoverse  که از سوی گیت‌هاب منتشر شده آماه شده است.

No.

زبان برنامه نویسی

میزان استقبال

۱٫

JavaScript

۲٫۳M

۲٫

Python

۱M

۳٫

Java

۹۸۶K

۴٫

Ruby

۸۷۰K

۵٫

PHP

۵۵۹K

۶٫

C++

۴۱۳K

۷٫

CSS

۳۳۵K

۸٫

C#

۳۲۶K

۹٫

Go

۲۸۵K

۱۰٫

C

۲۳۹K

۱۱٫

TypeScript

۲۰۷K

۱۲٫

Shell

۲۰۶K

۱۳٫

Swift

۱۰۷K

۱۴٫

Scala

۹۹K

۱۵٫

Objective-C

۶۶K

از این فهرست مشاهده می‌کنید که زبان برنامه‌نویسی جاوااسکریپت همچون گذشته محبوب بوده و همچنان به عنوان یکی از بازیگران اصلی وب به روند روبه‌رشد خود ادامه می‌دهد. در ادامه زبان‌های پایتون و جاوا مکان‌های دوم و سوم این فهرست را از آن خود کرده‌اند. نکته قابل تعملی که در ارتباط با این گزارش وجود دارد این است که پایتون موفق شده است جایگزین زبان جاوا شود و به دومین زبان برنامه‌نویسی محبوب روی گیت‌هاب تبدیل شود. پایتون در مقایسه با سال گذشته به میزان ۴۰ درصد نزد طراحان محبوب شده است. زبان دیگری که امسال با محبوبیت روزافزون روبرو شده TypeScript است.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *