لینکسیس تنها یک نماینده رسمی در ایران دارد
لینکسیس تنها یک نماینده رسمی در ایران دارد
آبان ۱۰, ۱۳۹۶
این سایت عکس‌های بی‌کیفیت را شفاف می‌کند
این سایت عکس‌های بی‌کیفیت را شفاف می‌کند
آبان ۱۵, ۱۳۹۶

۱۰ زبانی که برنامه‌نویسان علاقه دارند و ۱۵ زبانی که بیزارند

10 زبانی که برنامه‌نویسان علاقه دارند و 15 زبانی که بیزارند

10 زبانی که برنامه‌نویسان علاقه دارند و 15 زبانی که بیزارند

۱۰ زبانی که برنامه‌نویسان علاقه دارند و ۱۵ زبانی که بیزارند

 

به عنوان یک تازه‌وارد به دنیای برنامه‌نویسی در جست‌وجوی انتخاب یک زبان درست هستید؟ بهترین گزینه‌هایی که در این زمینه پیش روی شما قرار دارند پایتون و جاوااسکریپت هستند. اما برای آن‌که به شما در تصمیم‌گیری آتی کمک کرده و ایده‌ای بدهیم که برنامه‌نویسان حرفه‌ای به چه زبان‌هایی علاقه ندارند به سراغ یکی از پست‌های سایت استک‌اورفلو رفته‌ایم.

استک‌اورفلو با استناد به پرسش و پاسخ‌هایی که کدنویسان در این سایت مطرح کرده‌اند تحلیلی انجام داده تا متوجه شود کدنویسان به سراغ چه فناوری‌هایی می‌روند و از چه فناوری‌هایی بیزار هستند. این پژوهش نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان با انتخاب‌های خود چه آینده‌ای را برای زبان‌های برنامه‌نویسی رقم خواهند زد.

توسعه‌دهندگان به چه زبان‌های برنامه‌نویسی علاقه‌ای ندارند؟

استک‌اورفلو برای آماده کردن این گزارش برچسب‌های Like و Disliked که در پست‌ها از سوی کدنویسان مورد استفاده قرار گرفته را تحلیل کرده است. با استناد به اطلاعات جمع‌آوری شده استک اورفلو اعلام کرده است ۱۵ زبان برنامه‌نویسی که بیشترین dislike را از آن خود کرده‌اند به شرح زیر هستند.

۱٫      Perl

۲٫      Delphi

۳٫      PHP

۴٫      VBA

۵٫      Objective-C

۶٫      CoffeeScript

۷٫      Ruby

۸٫      #C

۹٫      Java

۱۰٫ ++C

۱۱٫ Haskell

۱۲٫ C

۱۳٫ #F

۱۴٫ Erlang

۱۵٫ Matlab

در مقابل ۱۰ زبان برنامه‌نویسی زیر بیشترین Like را از آن خود کرده‌اند.

۱٫      R

۲٫      Kotlin

۳٫      TypeScript

۴٫      Rust

۵٫      Bash

۶٫      Clojure

۷٫      Swift

۸٫      Python

۹٫     JavaScript

۱۰٫ Go

دیاگرام کامل تصویری این گزارش را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

گزارش منتشر شده از سوی استک‌اورفلو قابل توجه است، به واسطه آن‌که گزارش‌های قبلی نیز نشان می‌دهندکاتلین موفق شده است در زمینه توسعه برنامه‌های اندرویدی گوی سبقت را از جاوا بروباید. جالب‌تر آن‌که زبان‌هایی که بیشترین disliked را از آن خود کرده‌اند به ترتیب پرل، دلفی، VBA و در ادامه پی‌اچ‌پی، آبجکتیو سی و روبی بوده‌اند. در این میان زبان آر، پایتون، TypeScript، گو و Rust کمترین dislike را از آن خود کرده‌اند. آر در این زمینه جزء موفق‌ترین‌ها بوده است. در مجموع استک‌اورفلو به افرادی که تصمیم دارند به دنیای برنامه‌نویسی وارد شوند پیشنهاد کرده است به سراغ یادگیری زبان‌های سوئیفت، کوتلین، Rust، آر و TypeScript بروند. نکته جالب توجهی که در این زمینه وجود دارد این است که برچسب‌های مربوط به یادگیری ماشین، گیت، پایتون، html5 و css3 همچنان جزء محبوب‌ترین ترندهای حال حاضر به شمار می‌روند.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *