این سایت عکس‌های بی‌کیفیت را شفاف می‌کند
این سایت عکس‌های بی‌کیفیت را شفاف می‌کند
آبان ۱۵, ۱۳۹۶
4 روش انگیزه دادن به روحیه تیم خود
۴ روش انگیزه دادن به روحیه تیم خود
آبان ۲۴, ۱۳۹۶

هزینه تولید آیفون ۱۰ فقط ۳۵۷٫۵ دلار

هزینه تولید آیفون 10 فقط 357.5 دلار

هزینه تولید آیفون 10 فقط 357.5 دلار

هزینه تولید آیفون ۱۰ فقط ۳۵۷٫۵ دلار

 

 

همه می‌دانیم که آیفون‌های اپل محصولات بسیار باکیفیت و البته گران قیمتی هستند. علیرغم اینکه اپل آیفون‌هایش را با قیمت‌های بالا (در مقایسه با گوشی‌های اندرویدی) روانه بازار می‌کند، اما همچنان مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرند و فروش آیفون‌های اپل سود گزافی را برای این شرکت به ارمغان می‌آورد.

امسال اپل از آیفون X یا ۱۰ رونمایی کرد و این محصول گران قیمت‌ترین آیفون تاریخ اپل است! نسخه مجهز به حافظه داخلی آیفون ۱۰ اپل با قیمت ۹۹۹ دلار روانه بازار شده و همانطور که می‌دانید به شدت هم مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. اما آیا می‌دانید اپل برای ساخت هر آیفون ۱۰ چقدر هزینه کرده است؟ طبق تازه‌ترین گزارش‌ها، هزینه تولید هر دستگاه آیفون ۱۰ برای اپل در حدود ۳۵۷٫۵ دلار تمام شده است!

این موضوع به آن معناست که اپل با فروش هر آیفون ۱۰ چیزی در حدود ۶۴۱٫۵ دلار یعنی ۶۴ درصد از قیمت گوشی سود می‌کند! طبق این گزارش پرهزینه‌ترین عضو آیفون ۱۰ صفحه نمایش OLED و بدون حاشیه آن است که هر نمونه آن هزینه‌ تولیدی در حدود ۶۵٫۵ دلار را به همراه دارد. همچنین گفته شده که هزینه تولید هر یک قاب فولادی و ضد زنگ آیفون ۱۰ هم برابر با ۳۶ دلار است!

بنابراین اپل از فروش هر آیفون ۱۰ تقریبا ۶۴ درصد از قیمت گوشی را مستقیما به جیب می‌زند! این موضوع در حالی است که شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های اندرویدی به هیچ وجه با شرایط مشابه رو به رو نیستند و محصولاتشان شاید در بهترین شرایط ممکن سودهای ۴۰ درصدی را به همراه داشته باشد. جالب است بدانید که آقای تیم کوک (Tim Cook) مدیر عامل اپل در قبال قیمت نجومی آیفون ۱۰ اشاره می‌کند که این گوشی قیمتی مساوی با ارزش‌هایی دارد که برای کاربر به ارمغان می‌آورد! به بیان دیگر آقای کوک مدعی است که قابلیت‌های آیفون X به اندازه‌ای زیاد و باکیفیت هستند که ارزش ۹۹۹ دلار را دارند!

نکته جالب بعدی این است که آقای کوک اشاره داشته اپل در قیمت‌گذاری آیفون ۱۰ با کاربران راه آمده و بیشتر قیمت ممکن را برای این گوشی در نظر نگرفته است! به بیان دیگر آقای کوک عقیده دارد که اپل می‌توانست حتی قیمت بیشتری هم برای آیفون ۱۰ در نظر بگیرد و در این زمینه با مشتریانش راه آمده است

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *