معماری و پروتکل‌های اینترنت اشیا
معماری و پروتکل‌های اینترنت اشیا
مهر ۱۷, ۱۳۹۶
15 زبان محبوب برنامه نویسی از نگاه گیت هاب
۱۵ زبان محبوب برنامه نویسی از نگاه گیت هاب
مهر ۲۲, ۱۳۹۶

محافظت بیشتر از دارایی دیجیتال ، با طرح جدیدگوگل

محافظت بیشتر از دارایی دیجیتال ، با طرح جدیدگوگل

محافظت بیشتر از دارایی دیجیتال ، با طرح جدیدگوگل

محافظت بیشتر از دارایی دیجیتال ، با طرح جدیدگوگل

 

 

در روش احراز هویت دو مرحله‎ای شما به آدرس ای‎میل، کلمه عبور و یک کد مخصوص که به تلفن شما ارسال می‎شود نیاز خواهید داشت تا بتوانید روی یک کامپیوتر جديد

به محتوای گوگل خود دسترسی داشته باشید. به این شكل حتی اگر کلمه عبور شما به هر طریقی شناسایی شود، باز هم دسترسی به حساب شما غیر ممکن خواهد بود. (مگر این که سارقان همزمان به موبایل شما هم دسترسی داشته باشند)

حالا بلومبرگ گزارش داده است که گوگل قصد دارد شیوه محافظتی خود را با روشی به نام برنامه محافظتی پیشرفته یا Advanced Protection Program از این هم فراتر ببرد. در این شیوه به جای کدهای ارسال شده به تلفن شما از کلیدهای امنیتی فیزیکی که شما با خود حمل می‎کنید برای دسترسی به حساب کاربریتان استفاده خواهد شد.

در واقع شما قبلا هم می‎توانستید با استفاده از یک نوع دانگل USB اثبات کنید همان شخصی هستید که ادعا می‎کنید و به این شكل به حساب کاربری گوگل خود روی یک کامپیوتر جديد دسترسی پیدا کنید، اما ظاهرا این شیوه محافظتی جدید پا را از این هم فراتر گذاشته و امکانات اضافه‎تری مثل محدود کردن میزان داده‎ای که این دستگاه‎های قابل اتصال ثالث می‎توانند در خود داشته باشند دارد.

هنوز نوبت به شما نرسیده است

هنوز مشخص نیست که آیا همگان می‎توانند به این طرح جدید جابجا شوند یا خیر. منابع ناشناس بلومبرگ می‎گویند: «این شرکت قصد دارد در ابتدا این محصول را برای مدیران شرکت‎ها، سیاستمداران و دیگرانی که با نگرانی‎های امنیتی شدید مواجه هستند آماده کند.»

هنوز معلوم نیست که این قابلیت‎های جديد چه زمانی قرار است رونمایی شوند، اما به نظر می‎رسد گوگل قصد دارد در آینده‎ای نزدیک آن را آماده کند. حال باید منتظر باشیم و ببینیم آیا واقعا به همراه داشتن یک کلید USB می‎تواند امنیت بیشتری را نسبت به شیوه‎های رایج فراهم کند.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *