7 نکته برای دستیابی به بالاترین سطح کارایی MySQL
۷ نکته برای دستیابی به بالاترین سطح کارایی MySQL
فروردین ۱۴, ۱۳۹۷
باید ها و نبایدهای سئو
باید ها و نبایدهای سئو
فروردین ۲۰, ۱۳۹۷

ذخیره سازی مخفیانه ویدیوهای پاک شده توسط فیسبوک

ذخیره سازی مخفیانه ویدیوهای پاک شده توسط فیسبوک

ذخیره سازی مخفیانه ویدیوهای پاک شده توسط فیسبوک

ذخیره سازی مخفیانه ویدیوهای پاک شده توسط فیسبوک

 

مجله نیویورک (New York Magazine) اطلاعاتی به دست آورده که نشان می‌دهد فیسبوک حتا محتوا منتشر نشده که تنها در پروفایل کاربران قرار داشته و برخی از کاربران پس از مدتی این محتوا را از حساب کاربری خود پاک کرده‌اند را ذخیره‌سازی کرده است. یکی از این کاربران این شبکه اجتماعی کشف کرده است که بیش از ۱۰۰ ویدیو متعلق به او از سوی فیس‌بوک ذخیره‌سازی شده است، در حالی که او تنها یک سوم از ویدیوهای خود را به شکل آنلاین منتشر کرده بود.

چند سال پیش، فیس‌بوک ویژگی خاصی در اختیار کاربران قرار داد که به آن‌ها اجازه می‌داد فیلم‌هایی را از طریق وب‌کم خود ضبط کنند. کاربران می‌توانستند پس از مشاهده پیش‌نمایشی فیلم ضبط شده را برای دوستان خود ارسال کرده یا به راحتی آن‌را پاک کنند. اکنون مشخص شده است که این ویدیوها واقعا پاک نشده‌اند و در قالب فرمت فایلی FLV (Flash Video) روی سرورهای فیسبوک باقی مانده‌اند. به‌طوری که کاربران قادر هستند با دانلود فایل‌ها و با استفاده از پخش‌کننده VLC فیلم‌های خود را مشاهده کنند.

چرا فیسبوک ویدیوهای ارسالی را به جای پاک کردن روی سرورهای خود ذخیره‌سازی می‌کرد؟

این احتمال وجود دارد که فیسبوک برای سرعت بخشیدن به فرآیند دسترسی مجدد به فیلم‌ها اینکار را انجام داده است. به‌طوری که کاربران در زمان‌های بعدی و تنها با یک کلیک ساده دکمه Publish دومرتبه بتوانند به فیلم‌ها دسترسی پیدا کرده و به سادگی منتشر کنند. اما در حالت کلی زمانی که دکمه delete را فشار می‌دهید باید همه چیز پاک شود! در ظاهر این‌گونه به نظر می‌رسد که فیسبوک با نگه داشتن فیلم‌ها بدون اطلاع کاربر قانون خاصی را نقض نکرده است.

به واسطه آن‌که در توافق‌نامه این شرکت آماده است که محتوا و سایر اطلاعات شما زمانی که از سرویس‌های ما استفاده می‌کنید جمع‌آوری می‌شوند. در نتیجه زمانی که محتوایی را ایجاد کرده یا به اشتراک قرار می‌دهید این محتوا نیز جمع‌آوری خواهد شد. البته پس از انتشار این خبر فیسبوک در بیانیه‌ای گفته است: «این مسئله به واسطه یک مشکل نرم‌افزاری به وجود آمده که باعث شده است پیش‌نویس‌های ویدیویی پاک شده همچنان پا برجا باقی بمانند. بیایید آن‌ها را حذف کنیم. ما از بابت به وجود آمدن این اتفاق عذرخواهی می‌کنیم.» برخی از کاربران نیز مدعی شده‌اند که فیس‌بوک شماره تماس‌ها، نام‌ها و مدت زمان مکالمه انجام شده روی گوشی اندرویدی آن‌ها را نیز ضبط کرده است.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *