جلوگیری از جاسوسی تلویزیون هوشمند
جلوگیری از جاسوسی تلویزیون هوشمند
آذر ۱۱, ۱۳۹۶
مسدود کردن سایت ها در مرورگر گوگل کروم
آذر ۱۴, ۱۳۹۶

بیت‌کوین برای اولین بار به ارزش باورنکردنی ۱۰۰۰۰ دلار رسید

بیت‌کوین برای اولین بار به ارزش باورنکردنی 10000 دلار رسید

بیت‌کوین برای اولین بار به ارزش باورنکردنی 10000 دلار رسید

بیت‌کوین برای اولین بار به ارزش باورنکردنی ۱۰۰۰۰ دلار رسید

 

 

بیتکوین در بازار معاملات دیروز (سه‌شنبه) با نرخ ۱۰۰۰۰ دلار خرید و فروش شد. بهای این ارز دیجیتالی پنجشنبه گذشته برابر با ۷۹۷۹ دلار بوده و در عرض پنج روز ۲۰۰۰ دلار صعود داشته که برای یک پول مجازی بی‌سابقه است.

در آغاز سال ۲۰۱۷ ارزش هر واحد بیت‌کوین برابر ۱۰۰۰ دلار بود و هم‌اکنون شاهد رشد ۱۰ برابری محبوب‌ترین پول مجازی دنیا هستیم.

بسیاری از تحلیل گران در زمان آغاز سیر صعودی ارزش بیت‌کوین بر این باور بودند که این افزایش بها یک حباب بزرگ است و زمانی که به ۲۰۰۰ دلار برسد خواهد ترکید، بیت کوین به ۲۰۰۰ دلار رسید و همچنان رشد داشت.
عده ای دیگر رقم ۴۰۰۰ هزار دلار را نقطه نهایی دانستند و بیت‌کوین این رقم را هم پشت‌سر گذاشت. هم اکنون نگاه تحلیلگران وسیع‌تر شده و احتمال افزایش بها تا رقم‌های بسیار بالاتر به ازای یک بیت‌کوین را هم می‌دهند. از آن‌جایی که بسیاری از خریداران، بیت‌ کوین را برای سرمایه‌گذاری و کسب سود در آینده خریداری می‌کنند، طبیعتا تقاضا برای آن رو افزایش خواهد بود؛ این موضوع از جهت اهمیت دارد که تعداد بیت‌ کوینهایی که می‌توانند موجود باشند محدودیت دارد. اگرچه قیمت بیت‌ کوین در طول سال‌های گذشته نوساناتی داشته اما در مجموع رو به بالا بوده است. به ویژه از ابتدای سال میلادی جاری که قیمت آن در حدود هزار دلار بود و تا به امروز که به حدود ده هزار دلار رسیده است. این افزایش سرسام‌آور، بازهم تعداد بسیار بیشتری را جهت تهیه بیت کوین ترغیب می‌کند که این افزایش تقاضا، به نوبه خود باعث بالا رفتن قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد. از آن‌جایی که این ارز دیجیتالی را هیچ یک از بانک‌های مرکز کشورها منتشر نکرده است و یا توسط هیچ موسسه مالی بین‌المللی کنترل نمی‌شود، قیمت آن کاملا وابسته به میزان عرضه و تقاضا خواهد بود. در حالی که میزان عرضه محدود است، میزان تقاضا به دلیل میزان سود انتظاری بسیار بالا، حالت تصاعد هندسی به خود گرفته است. در چنین وضعیتی است که بعضی از تحلیل‌گران احتمال می‌دهند که قیمت آن تا چندین برابر میزان فعلی برسد؛ به ویژه آن که وارد شدن خبر افزایش قیمت بیتکوین به اخبار روزانه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان، آن را به یک تب خبری روزانه تبدیل کرده است که این نیز به نوبه خود توجه بسیار بیشتری را به بیت‌کوین جلب می کند.

.

.

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *