SQL Server 2017 در دسترس عموم قرار گرفت
SQL Server 2017 در دسترس عموم قرار گرفت
مهر ۵, ۱۳۹۶
چرا پیتون به انتخاب اول برنامه‌نویسان تبدیل شد
چرا پیتون به انتخاب اول برنامه‌نویسان تبدیل شد
مهر ۱۲, ۱۳۹۶

با Colors.css رنگ‎های پیش فرض وب را تغییر دهید

با Colors.css رنگ‎های پیش فرض وب را تغییر دهید

با Colors.css رنگ‎های پیش فرض وب را تغییر دهید

این کتابخانه CSS  رایگان اجبار به استفاده از رنگ‎های اصلی وب که به web safe نیز معروف هستند را برطرف می‎کند. web safe برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ و در HTML4 معرفی شد.

با Colors شما می‎توانید رنگ‎های انتخابی پیش فرض را بازنویسی کرده و برای صفحه آرایی خود از گزینه‎های پیش فرض مناسب‎تری استفاده کنید. این رنگ‎ها خیلی راحت‎تر با یک دیگر ترکیب می‎شوند و با کم شدن کنتراست تضاد کمتری را به وجود می‎آورند.

به عنوان مثال به جای #۰۰۰ برای رنگ سیاه این کتابخانه از #۱۱۱ برای باقی نگه داشتن سطح تاریکی یکسان در زمان کاهش سطح کنتراست استفاده می‎کند. این رنگ برای متن و پس زمینه مناسب‎تر است.

شما می‎توانید Colors را از طریق npm  یا منبع GitHub و دانلود مستقیم stylesheet نصب کنید.

بهتر از همه این که این کتابخانه با نمونه‎های رایگان همراه است که برای دسترسی ساده‎تر به رنگ‎ها شما می‎توانید آن را به برنامه‎های طراحی خود اضافه کنید. فایل‎های نمونه زیر همراه این کتابخانه موجود است:

  • .aco (Photoshop)
  • .ase (Illustrator/XD)
  • .gpl (Gimp/Inkscape)

اگر شما در طراحی خود زیاد از رنگ‎های پیش فرض استفاده می‎کنید به شما توصیه می‎‌کنیم حتما یک کپی از این فایل‎های نمونه را استفاده کنید. حتما متعجب خواهید شد که این رنگ‎ها چگونه با طرح صفحه بندی شما هماهنگ خواهد شد.

علاوه بر این، Colors.css از طرح‎های توانبخشی اختصاصی نیز برخوردار است و شما ۹۰ طرح ترکیبی رنگ که با ویژگی‎های WCAG سازگار است را در آن پیدا خواهید کرد. چنین قابلیتی برای کسانی که قصد دارند از طیف گسترده‎تری از مخاطبان پشتیبانی کنند بسیار سودمند خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کتابخانه رنگ به صفحه اصلی آن مراجعه کرده و نمونه کارهای موجود را مشاهده کنید. همچنین برای دریافت مستقیم این کتابخانه رنگ می‎توانید به منبع  GitHub نیز مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *