10 موج برتر فناوری در سال 2018
۱۰ موج برتر فناوری در سال ۲۰۱۸
مهر ۲۴, ۱۳۹۶
آشنایی با چهار زبان عجیب برنامه نویسی
آشنایی با چهار زبان عجیب برنامه نویسی
مهر ۲۹, ۱۳۹۶

بازار سرمایه در دستان شما؛ معرفی و دانلود اپلیکیشن IFDB

بازار سرمایه در دستان شما؛ معرفی و دانلود اپلیکیشن IFDB

بازار سرمایه در دستان شما؛ معرفی و دانلود اپلیکیشن IFDB

بازار سرمایه در دستان شما؛ معرفی و دانلود اپلیکیشن IFDB

بازار سرمایه ایران برخلاف سال‌های گذشته تنها به شرکت‌ها و افراد حقوقی محدود نمی‌شود و با مشارکت مستقیم و غیر مستقیم مردم، روند پرشتابی را تجربه می‌کند. این توسعه و مشارکت پایدار باعث شده است تا مردم عادی نیز برای سرمایه‌گذاری منابع مالی خود برنامه‌ریزی کنند و در بازار سرمایه‌ی کشور سهمی داشته باشند. از طرفی این موضوع سبب شده است تا وب‌سایت‌ها و منابع خبری متفاوت اطلاعات مختلفی را از بازار فراهم کنند که معمولا بسیار پراکنده و برای مخاطبان گیج‌کننده است. به این ترتیب تهیه‌ی یک بانک اطلاعاتی و گردآوری تمام اخبار مورد نیاز بازار سرمایه از سوی یک منبع مطمئن بسیار ضروی و مهم است. از همین روی مرکز مالی ایران به عنوان یک نهاد ناظر بر بازار سرمایه‌ی کشور، این امکان را با طراحی اپلیکیشن IFDB فراهم کرده است.

تهیه‌ی اپلیکیشن منحصربه‌فرد «بانک جامع اطلاعاتی مالی ایران» با گردآوری و تحلیل اطلاعات سه ماهه پایانی سال ۱۳۹۵ آغاز و همزمان با شروع نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه از آن رونمایی شد. این اپلیکیشن با مشخص کردن نهادهای مالی ایران، ابزارهای مالی و کالاهای قابل معامله در بورس‌های کشور، زمینه‌ی بسیار مناسبی را برای تصمیم‌گیری و فعالیت افراد مختلف فراهم می‌کند. تمام این اطلاعات معاملاتی در بخش ابزارهای مالی، بر حسب سهام و اوراق بدهی تقسیم شده‌اند و با توجه به نمادهایشان قابل مشاهده هستند. خوشبختانه موسسات و نهادهای فعال در بازار سرمایه کشور نیز بر حسب نهادهای ناظر مانند بانک مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه‌ی مرکزی معرفی شده‌اند.

مرکز مالی ایران برای گردآوری اطلاعات و به‌روزرسانی آن‌ها از منابع معتبری همچون وب‌سایت‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس انرژی ایران، فرابورس ایران، سامانه کدال و سامانه شناسه‌ ملی استفاده می‌کند. اگر قصد فعالیت در بازار سرمایه و مالی کشور را دارید یا تنها دنبال اطلاعات لازم برای زمینه کاری خود هستید بهتر است از همین امروز اپلیکیشن «بانک جامع اطلاعاتی مالی ایران» را بر روی موبایل خود نصب کنید تا همیشه و در هر شرایطی به آن‌چه که احتیاج دارید دسترسی داشته باشید.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *